Triumph-Adler to jedna z najbardziej tradycyjnych marek w Niemczech, której historia sięga XIX w. Poniżej znajdziecie Państwo przebytą drogę Adlera, która rozpoczęła się od okresu maszyn do pisania i trwa do dziś - tworząc biznes cyfrowej dokumentacji. 

Początek podróży Triumpha miał miejsce w 1896 r...

kiedy to Siegfried Bettmann założył w Norymberdze "Deutsche Triumph Fahrradwerke AG" , która z resztą była filią jego angielskiej firmy Triumph Cycle Ltd. w Coventry. Dwa lata później " Adlewerke" stał się pierwszą, odpowiedzialną za produkcję legendarnego typu maszyny do pisania " Adler7", fabryką w Niemczech. Od 1900 r. Triumph Adler zajął się także produkcją samochodów prezentując tymsamym  " Adler Motorwagen No.1".  W 1909 r. zdecydowanym krokiem wkroczył na rynek maszyn do pisania a kilka lat później odłączył się od angielskiego Triumpha. W 1927r. stworzył słynną maszynę do pisania, której użytkownikiem był sam Papież Pius XI.  W latach 30-tych ubiegłego wieku Triumph Adler oficjalnie otworzył swoją produkcję, stając się głównym liderem w Niemczech. Przez lata Triumph pracował na miano jednego z największych producentów maszyn biurowych. W 1969 r. Triumph Adler zajął piąte miejsce na świecie - wśród największych, światowych gigantów na rynku urządzeń biurowych. W latach 70-tych Triumph-Adler postanowił podbić rosnący rynek mikrokomputerów. Już w 1969 r. firma wprowadziła nową serię komputerową TA 100. We wczesnych latach 90-tych stał się główną siedzibą dla Olivetti (w zakresie maszyn biurowych) oraz producentem oryginalnego sprzętu dla innych firm odpowiedzialnych za produkcję komputerów. Na początku XXI wieku Triumph połączył siły z Kyocerą, stając się przy tym jednym z głównych udziałowców i strategicznych partnerów słynnego, japońskiego giganta. W 2008 r. marka otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym za najlepszy marketing i obsługę klienta. TA Triumph-Adler jest jedną z najstarszych wciąż aktywnych marek w Europie. 130 lat temu, Siegfried Bettmann założył w Londynie markę rowerową "Triumph", w 1886 r. Heinrich Kleyer we Frankfurcie nad Menem - "Adler". Zaledwie kilka lat później Triumph Werke Nürnberg AG i firma Adlerwerke, dawniej Heinrich Kleyer AG, weszły na przyszłościowy rynek komunikacji biurowej. W 2018 r. firma nadal świetnie prosperuje i to całkowitym obrotem wynoszącym prawie 302 miliony euro i wzrostem o około 6 % w stosunku do poprzedniego roku. Nacisk kładziony na rozwiązania IT, innowacje, inicjatywa ze strony "TA-Zukunftsfabrik" (nowa fabryka TA) we współpracy z nowymi partnerami, dysponując nowymi rozwiązaniami, tworzą ważne impulsy dla długoterminowego rozwoju biznesu maszyn biurowych.

 

 

Polecamy

  • Dzierżawa kopiarki

    Pozbądź się nadmiernych wydatków. Dzięki opcji dzierżawy możesz wynająć kopiarkę, która najlepiej spełni Twoje wymagania. Więcej…
Strona główna Oferta Serwis Promocje O firmie Kontakt